به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها، آیت الله سعیدی در مراسم آغاز جشن های دهه کرامت که صبح امروز در شبستان امام خمینی(ره) برگزار شد، با بیان اینکه آغاز ماه ذی القعده برای خاندان پیامبر(ص) پیام آور شادی و سرور است گفت: حضرت نجمه خاتون (س) همسر امام هفتم (ع) در یازدهم این ماه در سال ۱۴۸ صاحب فرزندی شدند که هشتمین ستاره آسمان امامت هستند و در اول ذی القعده سال ۱۷۳ نیز از این بانوی مکرمه دختری متولد شد که نامش فاطمه و بعد توسط برادرشان امام رضا(ع) ملقب به معصومه شدند.

وی افزود: این دختر بزرگوار با تولد خود قلب آل الله را سرشار از شادی و سرور کردند و امام هشتم دارای خواهری شدند که سال ها قبل جد بزرگوارشان امام صادق (ع) ولادت، وفات، محل دفن و ثواب زیارت ایشان را ذکر کردند.

تولیت حرم مطهر بانوی کرامت ابراز کرد: حضرت معصومه(ص) بانویی است که تالی تلو معصوم و گنجینه الهی است و سرزمین قم با حضور ایشان حیات طیبه پیدا کرد.

وی ادامه داد: این بانو در سایه تربیت معنوی پدر، مادر و برادر گرامی شان مقامات عالی قرب الی الله را طی کردند تا جایی که گفته اند در میان خواهران و برادران خود بعد از امام هشتم کسی هم تراز این بانو نبوده است.

آیت الله سعیدی با تشکر از برگزار کنندگان این مراسم با شکوه و حضور مهمانان و مدعوین به ویژه حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری  ابراز کرد: همزمان شدن ورود رییس جمهور به شهر مقدس قم با آغاز دهه کرامت را گرامی می داریم و امیدواریم سفر پر خیر و برکتی در دهه کرامت داشته باشند .