امام جمعه قم گفت: باید نسبت به مساجد، حسینیه‌ها و برنامه‌های خانگی در دهه کرامت نگاه ویژه داشته باشیم چرا که برنامه‌های این دهه باید در سطح اقشار مختلف مردم گسترش یابد و دستگاه‌ها اگر به دنبال کمک کردن هستند باید فعالیت‌های مردمی حمایت کنند.

به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، آیت‌الله سید محمد سعیدی ظهر امروز در ستاد تسهیلات زائرین استانداری قم که ویژه دهه کرامت در سالن محراب شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر برگزار شد، با بیان اینکه در دهه کرامت سبک زندگی و سیره اهل بیت(ع) باید آموزش داده شود، اظهار کرد: مدینه‌های جهان اسلام در حزن اهل بیت(ع) شریک بوده و در مناسبت‌های مختلف به عزاداری می‌پردازند؛ این موضوع باید در شادی اهل بیت(ع) نیز مورد توجه قرار گیرد چرا که برخی از افراد نسبت به آیین شاد بودن آگاهی لازم را ندارند.

وی با تاکید بر اینکه هر فردی باید رسالت و دین خود را نسبت به اهل بیت(ع) ادا کند، اضافه کرد: با استفاده از بستری که رسانه ملی و فعالان عرصه فضای مجازی درست کرده‌اند ملت ایران با کشورهای مختلف ارتباط مطلوبی داشته و به شیوه مطلوبی توانسته آرمان‌های خود را به دیگران منتقل کنند؛ یکی از این آرمان‌ها تحقق خواسته‌های اهل بیت(ع) بوده که دهه کرامت فرصت مطلوبی برای عمل است.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها خاطرنشان کرد:‌ کارها و فعالیت‌هایی که در دهه کرامت برگزار می‌شود باید در شأن اهل بیت(ع) باشد به این معنا که رنگ و بوی اعیاد مذهبی که در دین مبین اسلام مطرح شده است باید به مرحله ظهور و بروز برسد.

وی با اشاره به اینکه روز عید فقط به پذیرایی و اطعام محدود نمی‌شود، عنوان کرد: باید نسبت به مساجد، حسینیه‌ها و برنامه‌های خانگی در دهه کرامت نگاه ویژه داشته باشیم چرا که برنامه‌های این دهه باید در سطح اقشار مختلف مردم گسترش یابد و دستگاه‌ها اگر به دنبال کمک کردن هستند باید فعالیت‌های مردمی حمایت کنند.

آیت‌الله سعیدی با تاکید بر اینکه جشن‌های دهه کرامت باید متناسب با شادی مورد پسند اهل بیت(ع) باشد، مطرح کرد: مباحث امنیتی که در حرم مطهر دنبال می‌شود یک طرح ملی و کشوری است و فقط به حرم مطهر محدود نمی‌شود و آستان مقدس آماده است تا مشارکت لازم را با دستگاه‌های امنیتی داشته باشد.

انتهای پیام/۱۱۵