به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه علیهاالسلام؛ آیت الله سیدمحمد سعیدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم که در مصلای قدس برگزار شد با اشاره به اینکه روز تاسوعا و عاشورا برای نهضت‌های ضد ظلم الهام‌بخش بوده است اظهار کرد: امام خمینی(ره) با ظرفیت عظیم این روزها نهضت را در عصر عاشورای ۱۳ خرداد ۴۲ در مدرسه فیضیه قم با فریاد عدالت خواهی و ظلم ستیزی بر ضد رژیم ستم شاهی آغاز کردند.
وی بیان کرد: در سال ۵۷ تاسوعا و عاشورای حسینی راهپیمایی ها را به رفراندومی علیه رژیم پهلوی تبدیل کرد و راهپیمایی عظیم و سازماندهی شده مردم و شعارهای کوبنده در کل کشور برگزار شد و حرکت‌های روز عاشورا نشان داد که جنس انقلاب اسلامی از جنس حرکت امام حسین(ع) است.
امام جمعه قم با اشاره به اینکه اهداف قیام امام حسین(ع) همچنان پابرجاست، افزود: باید امروز هم به مطالبات امام حسین(ع) لبیک بگوییم؛ لبیک به امام حسین(ع) شعاری نیست و امروز لبیک به امام حسین(ع) لبیک به امام عصر(عج) است.
وی با اشاره به اینکه در عصر کنونی وظیفه داریم که با نایب امام زمان(عج) یعنی حضرت آیت الله خامنه‌ای بیعت کرده و فریاد لبیک یا مهدی(عج) برآوریم، تصریح کرد: امروز تجلی لبیک یا حسین(ع) و لبیک یا مهدی(عج) در لبیک یا خامنه‌ای است.
آیت الله سعیدی با اشاره به اینکه لبیک یا خامنه‌ای امروز به ندایی فراگیر تبدیل شده است، افزود: در لبنان، فلسطین و یمن این ندا را سر می‌دهند و برای زمینه سازی حکومت امام عصر(عج) باید از رهنمودها و تذکرات مقام معظم رهبری پیروی کرد.
وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران گام سوم از تعهدات اتمی را اعلام می‌کند که برداشتن این گام لبیک به ندای رهبری است، اضافه کرد: اجرای گام سوم به بی‌اعتباری اروپا و آمریکا منجر شده و عملا برجام را بی‌ارزش کرده است و این در حالی است که سیاست ترامپ در برابر ایران شکست خورده است.
تولیت آستان مقدس حضرت معصومه با تاکید بر اینکه حوادث اخیر توانسته جایگاه ایران اسلامی را اعتلا بخشد خاطرنشان کرد: شرایط نشان داد که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و ما آمریکا را زیر پا می‌گذاریم.
وی اضافه کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران تحت رهبری ولایت فقیه نه تنها به ابرقدرت منطقه بلکه به ابرقدرت جهانی تبدیل شده است چرا که از قانونی الهی و فرهنگ اهل بیت(ع) پیروی می‌کند.
آیت الله سعیدی با اشاره به اینکه مذاکره با غرب سم مهلک بوده و راه نجات و پیروزی تکیه بر نیروها و توان داخلی و ایستادگی در برابر استکبار جهانی است، گفت: غرب زدگان نفوذی به مسؤولان آدرس غلط ندهند، مذاکره با دشمن عهد شکن برای مسؤولان ما قابل قبول نخواهد بود.
وی ضمن تقدیر از قوه قضاییه در برخورد با فساد، رانت خواری، مجرمان و مفسدان اقتصادی تاکید کرد: از آیت الله رئیسی انتظار است که در برخورد با اینها حکم الهی را اجرا کرده و در راه اجرای حکم الهی رأفت جایگاهی ندارد و دستگاه قضایی ملاحظه هیچ مقام و مسؤولی را نداشته و بداند که ملت ایران پشتیبان ایشان است.