به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها، طرح ختم‌های ثقلین یکی از برنامه‌های محوری امور فرهنگی خواهران در واحد محافل و مراسم مذهبی است که در طول ماه‌های مختلف سال در آستان مقدس بانوی کرامت به صورت مستمر دنبال می‌شود.

طرح ختم‌های ثقلین شامل ختم کامل قرآن کریم، سور قرآنی، صلوات، زیارت عاشورا، دعای عهد، دعای توسل، استغفار، نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه می‌شود که در این طرح ادعیه، زیارت نامه‌ها و همچنین سور قرآن کریم و قرآن کریم به صورت گروهی از سوی زائران و مجاوران خواهر آستان مقدس بانوی کرامت به نیت تعجیل در امر فرج و دیگر حوائج ختم می‌شود.

با شیوع ویروس کرونا نه فقط برنامه ختم‌های ثقلین در آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها تعطیل نشد بلکه این طرح شکل و قالبی کشوری به خود گرفت و از طریق کانال‌های معصومانه و آستان مهر به صورت مجازی برگزار می‌شود که بانوان در گروه‌های سنی مختلف در برگزاری آن با آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها همکاری دارند.

همزمان با تیرماه هزار و ۴۱۰ نفر در ۳۳ ختم ۴۰ روزه شامل سوره‌های قرآنی، ادعیه و زیارات ثبت‌نام کرده‌اند که در مجموع ۵۲ هزار و ۸۰۰ مرتبه قرائت ختم‌های مذکور از سوی شرکت کنندگان انجام شده است.

همچنین شرکت کنندگان برای ۱۰۴ ختم کامل قرآن کریم در تیرماه ثبت نام کرده‌اند که این ختم توسط ۳ هزار و ۱۲۰ شرکت کننده انجام شده است و در حال حاضر نیز ثبتنام برای طرح ختم‌های ثقلین از سوی کارشناسان امور فرهنگی خواهران از طریق کانال‌های مجازی معصومانه و آستان مهر انجام می‌شود.

اضافه بر این همزمان با تیرماه دو ختم کامل قرآن کریم از سوی شرکت کنندگان صورت گرفت و صحیفه سجادیه نیز ۱۴۰ مرتبه از سوی ۱۴۰ شرکت کننده به صورت کامل قرائت شده است.

همچنین ۱۵۵ ختم کامل نهج‌البلاغه توسط ۱۵۵ شرکت کننده، قرائت ۲۳ میلیون و ۴۲۳ هزار و ۳۰ ذکر صلوات توسط هفت هزار و ۶۵۰ نفر، قرائت دو میلیون و ۹۹ هزار و ۶۲۰ ختم استغفار توسط ۶۰۰ نفر از دیگر بخش‌هایی بود که در قالب طرح ختم‌های ثقلین دنبال شد.

لازم به ذکر است، همزمان با تیرماه در مجموع ۱۳ هزار و ۷۵ خواهر در طرح ملی ختم‌های ثقلین آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها مشارکت داشتند که ثبتنام در طرح ختم‌های ثقلین در آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها تا پایان سال ادامه دارد و علاقه‌مندان می‌توانند برای شرکت در این طرح به صورت حضوری و مجازی ثبتنام کنند.