به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، حجت الاسلام والمسلمین حبیب الله فرحزاد در سخنرانی یکشنبه شب حرم مطهر بانوی کرامت با بیان اینکه پیامبر(ص) به سلمان فرمودند هر کسی دخترم فاطمه را دوست داشته باشد در بهشت با من است و هر کسی بر او غضب بگیرد در آتش خواهد بود، اظهار کرد: پیامبر(ص) به حضرت زهرا سلام الله علیها فرمودند هر کسی بر تو صلوات بفرستند خداوند گناهانش را می‌آمرزد و در بهشت برین با من محشور می‌شود.

وی با اشاره به عظمت حضرت زهرا سلام الله علیها گفت: در باب نامگذاری حضرت زهرا سلام الله علیها امام صادق علیه السلام فرمودند فاطمه را فاطمه نامیدند زیرا مردم از درک عظمت و معرفت این بانو عاجز شدند ولی ما وظیفه داریم به اندازه درک و فهم خود عظمت این بانو را درک کنیم.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه حضرت زهرا سلام الله علیها تنها بانویی است که پیامبر و امام نیست ولی تمام کمالات و مقامات آنها را خداوند به ایشان عنایت کرده است، گفت: حضرت زهرا سلام الله علیها معصوم کامل هستند و امام باقر علیه السلام فرمودند خدای متعال اطاعت از حضرت زهرا سلام الله علیها را بر جمیع موجودات واجب کرده است.

وی با تأکید بر اینکه ما باید از خدا معرفت و درک و فهم بخواهیم، گفت: پیامبر(ص) فرمودند خداوند همانا با رضا و خشنودی حضرت زهرا سلام الله علیها راضی و با غضب او غضبناک می‌شود که نشان دهنده عظمت حضرت زهرا سلام الله علیها است.

فرحزاد با بیان اینکه انسان باید بداند که از امام زمان خود چه نمره ای می‌گیرد، گفت: داوود رِقی می‌گوید من پسر عمویی داشتم که عیال‌وار و فقیر بود ولی ناصبی بود؛ من کمکی به او کردم تا مشکلاتش برطرف شود بعد به مدینه رفتم و خدمت امام صادق علیه السلام رسیدم و ایشان به من فرمودند روز پنجشنبه عملی را انجام دادی که خشنود شدم و آن صله تو برای پسر عمویت بود که این روایت نشان می‌دهد قطع صله رحم حتی اگر دشمن اهل بیت(ع) هم باشد جایز نیست.

وی با بیان اینکه خداوند در قرآن می فرماید ما حضرت یونس را به خاطر اینکه به قوم خود غضب کرد توبیخ کردیم، گفت: عظمت حضرت زهرا سلام الله علیها نزد خدا به قدری است که خدا به ایشان چک سفید امضا داده که به هر کسی غضب کنند خدا هم به او غضب می‌کند و به هرچه رضایت بدهند خدا هم به آن رضایت می‌دهد.

کارشناس مذهبی رسانه ملی با بیان اینکه اگر حضرت زهرا سلام الله علیها نبودند خبری از غدیر و تشیع نبود، افزود: به برکت این بانو خط غصب ولایت آشکار شد و وقتی آن دو نفر به اصرار امیرالمؤمنین(ع) به دیدار حضرت زهرا سلام الله علیها آمدند حضرت صریحا به آنها فرمودند شاهد باشید که من از شما دو نفر ناراضی هستم و در روایت است در حالی حضرت زهرا سلام الله علیها از دنیا رفتند که از آنها خشمگین بودند.

وی تصریح کرد: این سؤال مهمی است که هر مسلمانی باید از خودش بپرسد که چرا حضرت زهرا سلام الله علیها، تنها دختر پیامبر(ص) با این عظمت و شأنی که در نزد خدا داشتند باید وصیت کنند که من را شبانه غسل کنید و شبانه دفن کنید و قبرشان مخفی باشد؟ جواب این سؤال را خود حضرت فرمودند که من راضی نیستم کسانی که به من ظلم کردند در تشییع جنازه من شرکت کنند و از محل دفن من با خبر باشند.