به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها معصومه زنجانی درآیین ترتیل خوانی بانوان که درشبستان نجمه خاتون حرم بانوی کرامت برگزار شد، با بیان اینکه مهمترین وظیفه در جامعه مهدوی بالا بردن سطح بصیرت است، خاطرنشان کرد: هرچه بصیرت و فهم درست بیشتر وعمیق ترشود، اطاعت بهتر و بیشتر می شود و هر چه اطاعت بیشتر و بهترشود، بصیرت و فهم بهتر و عمیق‌تر می شود.

کارشناس قرآنی حرم بانوی کرامت تصریح کرد: وظیفه همه مسلمانان در جامعه مهدوی افزایش بصیرت و اطاعت پذیری از ولایت است، چرا که یکی از خصوصیات مهدی یاوران اطاعت پذیری است.

وی اطاعت پذیری را از ویژگی های مهدی یاوران دانست و عنوان کرد: انسان مهدی یاور، در اصول اعتقادی قوی است و قوی بودن در اعتقادات سبب می شود تا در صفات الهی اوج بگیرد و در پرتو بصیرت اهل اطاعت می شود آن هم اطاعت مطلق.

زنجانی درادامه گفت: اطاعت مطلق، تسلیم بی چون و چرا و ذوب شدن در مقام ولایت از این گروه انسان هایی ساخته که در برابر امر مولای خود هیچ تردید و مقاومتی ندارند و در مورد ایشان آمده است:آن ها برای تبرک جستن به زین اسب امام دست می کشند؛ مولایشان را در میان می گیرند و جان خویش را در جنگ ها سپر او می سازند و هرچه را امام از آن ها بخواهد، اجابت می کنند.

کارشناس قرآنی حرم بانوی کرامت افزود: عشق و معرفت به مقام ولایت و ایمان راسخ به عصمت امام سبب شده است که به تعبیر روایات یاران حضرت نسبت به ایشان از کنیز نسبت به مولای خود مطیع تر هستند.

زنجانی تصریح کرد در اثر اطاعت و تسلیم عارفانه این گروه نسبت به حضرت خداوند درندگان زمین و دریا را مطیع ایشان قرار می دهد و زمینی که یاوران حضرت مهدی (عج) روی آن قدم می گذارند، افتخارکرده و می گوید: یکی از اصحاب موعود(عج) از روی من گذشت.

این استاد حوزه بابیان اینکه یاران راستین حضرت مهدی از مومنانی هستند که ایمانشان آنان را به مرحله ای رسانده که هرگونه شک و شبهه ای را از دلشان زدوده اند، عنوان کرد: به نقل از روایات ترنم روح بخش تلاوت قرآن و مناجات شبانه یاران موعود همچون صدای زنبور عسل در هم می پیچد و شب تا صبح را به راز و نیاز با خدا مشغولند.

زنجانی گفت: یاران حضرت مهدی خدا را با بصیرت درون شناخته اند و ایمان به خدا در اعماق جانشان نفوذکرده است، تاجایی که در راه تقویت ایمان و اجرای دستورات الهی ازهیچ چیزهراس ندارند.