به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها، نشست هم اندیشی معاونان پرورشی آموزش و پرورش استان قم با مسئولان ادارات فرهنگی هنری آستان مقدس فاطمی در موزه فاطمی برگزار شد.

این نشست با هدف عملیاتی کردن طرح بازدید ۳۰۰ هزار دانش آموز استان قم در مقاطع مختلف تحصیلی دخترانه و پسرانه از بارگاه نورانی حضرت معصومه سلام الله علیها و موزه فاطمی برگزار شد که در طول سال تحصیلی آینده اجرایی خواهد شد.

در قالب این طرح دانش آموزان با معارف قرآن و عترت و شخصیت حضرت معصومه سلام الله علیها آشنا می شوند و در یک تور حرم گردی و بازدید از موزه فاطمی همراه با روایتگری از معماری، تاریخ و هنر این بارگاه نورانی اطلاع پیدا می کنند.

در این طرح ابتدا تور حرم گردی پیشبینی شده و پس از آن دانش آموزان دختر به امور فرهنگی خواهران راهنمایی می شوند و از برنامه های فرهنگی بانوان استفاده می کنند و دانش آموزان پسر به مرکز نوجوانان فاطمی راهنمایی و از برنامه های فرهنگی متناسب با خود بهره مند می شوند.

این برنامه در گذشته نیز به صورت پراکنده اجرا می شد ولی از شروع سال تحصیلی آینده به شکل منظم و جامع با همکاری معاونت پرورشی آموزش و پرورش اجرایی خواهد شد.

از دیگر مصوبات این نشست اولویت قرار دادن دانش آموزان مناطق محروم، زیارت اولی ها و دانش آموزان اتباع غیر ایرانی برای حضور در حرم مطهر بود و مصوب شد که برای پیگیری مستمر مصوبات، بازخورد گیری و آسیب شناسی در طول اجرا و همچنین مشارکت ارگان ها و نهادهایی که می توانند به این طرح بپیوندند دبیرخانه مجازی دائمی بین حرم و آموزش و پرورش ایجاد شود.

قبل از اجرای این طرح برای دانش آموزان قرار شد که این طرح در مرحله اول برای حدود هزار معاون پرورشی مدارس استان قم به همراه مدیران، معاونان و کادر آموزشی مدارس و در مرحله دوم برای معلمان و مربیان مدارس استان قم تا قبل از شروع سال تحصیلی و نهایتا تا آخر مهر ماه برگزار شود.

تلاش خادمان حرم مطهر بر این است که محتواها متناسب با نیاز دانش آموزان در مناطق و نواحی تحصیلی مختلف تهیه و تنظیم شود و به همراه اجرای مسابقه و اهدای جوایز و هدایای فرهنگی در پایان هر برنامه روزانه به دانش آموزان منتقل شود.