به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها، در پی زنجیره اهانت های بی شرمانه به قرآن کریم توسط برخی از دولت های غربی، حرم مطهر بانوی کرامت با همکاری قرارگاه مردمی قرآنی اربعین، طومار هزار و ۱۱۴ متری در محکومیت این اهانت ها را برای امضای زائران این حرم مطهر در صحن صاحب الزمان(عج) نصب کرده است.

با توجه به اینکه حدود ۸۰ درصد این طومار در بزرگترین خیمه قرآنی اربعین واقع در عمود ۱۲۲۲ مسیر پیاده روی اربعین حسینی به امضای زائران اباعبدالله(ع) رسیده است باقی مانده آن به متراژ ۲۵۰ متر در حرم های مطهر قم و مشهد نصب شده است تا عزاداران اهل بیت(ع) در ایام پایانی ماه صفر با امضای خود این طومار را کامل کنند.

از ویژگی های این طومار این است که تمامی آیات قرآن کریم از ابتدا تا انتهای قرآن در دو طرف آن نگاشته شده که ۱۵۰ متر از این طومار در صحن پیامبر اعظم حرم مطهر رضوی و ۱۰۰ متر آن نیز در صحن صاحب الزمان(عج) حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها برای امضای زائران قرار گرفته است.

امضای این طومار در راستای انجام اقدامات عملی و مؤثر برای جلوگیری از اهانت به مقدسات و طرح این موضوع با پشتوانه حمایت حداکثری مسلمانان در مجامع بین المللی صورت گرفته و تکمیل آن پیام روشنی را برای دشمنان به دنبال خواهد داشت.