مدیرکل تامین اجتماعی استان قم با تاکید بر اینکه ۹۶ هزار نفر از طلاب مورد پوشش تامین اجتماعی هستند، گفت: مجموع بیمه شدگان استان نزدیک به ۷۵۳ هزار نفر هستند.
به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، موسوی در دیدار مدیران تامین اجتماعی استان قم با آیت‌الله سید محمد سعیدی که در سالن جلسات محراب انجام شد، با بیان اینکه شکل‌گیری تامین اجتماعی یکی از برترین دستاوردهای نظام اسلامی بوده است، اظهار کرد: این مجموعه در تامین امنیت تولید اقدامات مطلوبی انجام داده و در عرصه‌های مختلف نظام‌های مختلفی را دنبال کرده است.
وی با تاکید بر اینکه ۹۶ هزار نفر از طلاب مورد پوشش تامین اجتماعی هستند، اضافه کرد: مجموع بیمه شدگان استان نزدیک به ۷۵۳ هزار نفر هستند؛ ماهانه ۳۷ میلیارد تومان به صورت مستمری بازنشستگان و در مجموع نیز ۶۰ میلیارد تومان از محل دریافت حق بیمه برای بخش‌های مختلف از جمله درمان پرداخت می‌شود.
مدیرکل تامین اجتماعی استان قم از بدهکاری دولت به بیمه‌ها یاد کرد و گفت: سازمان تامین اجتماعی در سطح کشور ۴۳ میلیون بیمه شده را مورد پوشش قرار داده است.
وی با بیان اینکه ۴۳۲ مورد از کارفرمایان استان قم از قانون بخشیدگی جرائم استفاده کرده‌اند، تصریح کرد: موانع در راستای پرداخت اقساط و بدهی‌ها به شیوه مطلوبی رفع شده است تا بتوانیم از بیکاری‌های مضاعف جلوگیری کنیم.
موسوی با اشاره به اینکه هشت هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان در پایان سال گذشته پرداختی داشته‌ایم، خاطرنشان کرد: ۹۸ درصد کارفرمایان استان با مراجعه اینترنتی کارهای خود را دنبال می‌کنند که در این راستا دو میلیون بار مراجعه کاهش یافته است.
وی با تاکید بر اینکه سوابق بیمه شدگان در سطح کشور به ویژه قم در بستر سایت تامین اجتماعی قابل دسترسی است، عنوان کرد: امیدواریم با استفاده از رهنمود شخصیت‌های برجسته دینی در استان قم بتوانیم در رسالت‌های خود را به شیوه مطلوبی دنبال کنیم.
انتهای پیام/۱۱۵