به گزارش پایگاه خبری استان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها، «چادر نماد عشق است و حیا تاج بندگی و عبادتی منحصربه فرد»؛ خداوند در قرآن کریم خطاب به پیامبر اکرم صلی الله علیه می‌فرماید که ای پیامبر به همسرانت بگو سر و بدن خود را با جلباب از مردان نامحرم بپوشانند تا به این ترتیب از آزار و اذیت مردان بیمار دل در امان باشند.

در قرآن کریم واژه جلباب شامل هر پوششی می شود که تمام اندام زن را بپوشاند و مقابل نگاه نامحرم از او حراست کند؛ اما از آن جایی که در عصر حاضر و در صدر اسلام بهترین پوشش که تمام اندام بدن زن را به خوبی می‌پوشاند چادر است بر همین اساس چادر حجاب و پوشش برتر است.

حجاب و پوشش چادر تنها برای حراست از زنان و امنیت روانی آن‌ها نیست بلکه توسعه تمدنی یک جامعه در گرو پوشش کامل بانوان است چراکه در جامعه‌ای که بانوان بی حجاب و بی بندبار باشد مردان آن جامعه نیز به خاطر پوشش زنان سرگرم شهوت و هوس‌های دنیوی شده و از پیشرفت و رشد علمی دور می‌شوند و آرامش که شرط پیشرفت و توسعه یک جامعه است با بی بندباری و پوشش بد بانوان از بین می‌رود.

شاید عده‌ای بیان کنند که غرب با وجود بد پوششی و حتی بی‌پوششی زنان پیشرفت کرده است اما باید توجه داشت که جوامع غربی در قرن نوزدهم زمانی که قدم در مسیر توسعه وپیشرفت گذاشتند نه تنها پوشش زنان آن‌ها کامل بود بلکه زمانی که زنان اروپایی پا در قاره آمریکا و آفریقا گذاشتند و بومیان آن مناطق را وحشی می‌دانستند بانوان اروپایی پوششی سه لایه برتن داشتند و حتی در جوامع امروز هم در مراکز دانشگاهی غربی رعایت پوشش برای زنان لازم است و کسی که پوشش استاندارد مراکز علمی را رعایت نکند اجازه ورود به این مراکز را ندارد.

بنابراین مخالفت با پوشش زنان در جوامع اسلامی به بهانه مخالفت با حقوق زن راهبرد غرب برای عقب‌ماندگی تمدنی جامعه اسلامی است و امروزه به دلیل بد پوششی و بدحجابی زنان در جوامع غربی شاهد کاهش شدید امنیت زنان و افزایش جرم و جنایت هستیم برهمین اساس برای توسعه تمدنی و پیشرفت علمی یک کشور و همچنین ایجاد امنیت و آرامش روانی در جامعه چه برای زنان و چه برای مردان حفظ پوشش برای زن و مرد لازم و ضروری است.

امور فرهنگی خواهران آستان مقدس بانوی کرامت همزمان با هفته حجاب و عفاف در راستای ترویج فرهنگ حجاب و عفاف و پوشش برتر به برگزاری پویش ‌«خاطرات چادری‌ها» برای بانوان در همه مقاطع سنی اقدام کرده است.

علاقه‌مندان برای شرکت در این پویش می‌توانند خاطرات خود که مرتبط با حجاب با چادر است را به آیدی Khadamatefarhangyٌ@ در پیام‌رسان داخلی ایتا ارسال کنند و ضمن شرکت در این پویش هدایای متبرک آستان مقدس بانوی کرامت را دریافت کنند.

ذکر مشخصات کامل فردی ( نام، نام خانوادگی، نام شهر، سن، تحصیلات، شماره تماس) برای شرکت در این پویش الزامی است و علاقه‌مندان از ۱۵ تا ۳۰ تیرماه می‌توانند آثار خود را به نشانی اعلام شده ارسال کنند.

برگزیدگان این پویش در تاریخ ۹ مرداد‌ماه در کانال‌های آستان مهر و معصومانه معرفی خواهند شد.