به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، حجت الاسلام والمسلمین فتح الله زاده در گفت و گویی با بیان اینکه در انتشارات زائر حرم مطهر بانوی کرامت حدود ۲۰۰ عنوان کتاب در حوزه ادبیات کودک و نوجوان به چاپ رسیده است، اظهار کرد: انتشارات زائر از سال ۱۳۷۴ شروع به کار کرده و در حوزه های مختلف دینی برای تمامی سنین کتاب های فاخری به چاپ رسانده است.

وی با بیان اینکه برخی از کتاب های کودک و نوجوان انتشارات زائر تا ۱۵ بار تجدید چاپ شده است، افزود: کتاب های کودک و نوجوان در قالب‌های شعر، قصه های کوتاه کودکانه و داستان‌های تربیتی به موضوعاتی از جمله آداب زیارت حضرت معصومه سلام الله علیها، آموزش اصول دین، برش‌های کوتاهی زندگانی انبیاء و ائمه(ع) و آموزش سبک زندگی اسلامی ایرانی می پردازد.

رئیس مرکز آفرینش های هنری آستان مقدس بانوی کرامت افزود: برای تولید این آثار از نویسندگانی مانند علیرضا حضرتی در بخش اشعار کودکانه و حجت الاسلام  محمد مهاجرانی در بخش قصه های کودکانه استفاده شده است و ۱۲۰ عنوان کتاب نیز به صورت گروه نویسندگان بوده نوشته شده که به عنوان مثال می توان به کتاب «دختری در مزرعه» اشاره کرد که به زبان هلندی نیز ترجمه شده است.

وی با بیان این که برخی از آثار ادبیات کودک در این انتشارات به زبان های عربی، آلمانی، اردو و هلندی ترجمه و به چاپ رسیده است، افزود: با توجه به تغییر مدیریت این انتشارات اخیرا تولیدات جدیدی نداشته ایم ولی در سال گذشته حدود ۲۰ عنوان کتاب تجدید چاپ شده اند و در فروشگاه های انتشارات زائر عرضه شده است.

فتح الله زاده بیان کرد: در سال گذشته مجموعه کتاب های ماجراهای حسنی در شهر قم و زیارت حضرت معصومه سلام الله علیها و همچنین کتاب های اصول دین به تجدید چاپ رسیده و مورد استقبال مردم نیز قرار گرفته است.