به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها، مجمع حافظان کریمه اهل بیت (س) در راستای آموزش تخصصی قرآن کریم و ترویج معارف فاطمی ویژه خواهرانی که در مرکز قرآن و حدیث کریمه اهل بیت علیها السلام موفق به حفظ یا تثبیت کلّ قرآن کریم شده بودند همزمان با ماه مبارک رمضان تشکیل شد.

این مجمع به همت واحد خواهران مرکز قرآن و حدیث کریمه اهل بیت علیه‌السلام تشکیل شده است و بانوان حافظ کل قرآن کریم با عضویت در این مجمع می توانند از برنامه های ارتقائی پیش بینی شده مانند تثبیت و بازسازی محفوظات، مرور هفتگی(ویژه حافظان مسلط)، دوره های تجوید و صوت و لحن تخصصی، شرکت در دوره های تربیت مربی، ترجمه مفاهیم تخصصی و حفظ حدیث(نهج البلاغه-صحیفه سجادیه)بهره مند شوند.

تاکنون حدود ۲۵۰ بانوی حافظ کل قرآن کریم عضو این مجمع شده اند و همزمان با آغاز فعالیت مجمع در ماه مبارک رمضان، یک دوره مرور محفوظات در حضور استاد حفظ برای خواهران حافظ برگزار شد.

.خواهرانی که موفق به حفظ کل قرآن در مرکز قرآن و حدیث شده اند و ساکن شهر مقدس قم هستند برای عضویت در مجمع حافظان کریمه اهل بیت علیها السلام باید پرسشنامه ذیل را تکمیلhttps://bjbjbb.jibres.me/f/1 کنند تا هماهنگی های لازم برای عضویت انها در مجمع انجام شود.

لازم به ذکر است؛ ثبت نام ترم تابستان مرکز قرآن و حدیث با محوریت رشته های قرآنی و معارفی همزمان با ۱۷ خرداد ماه آغاز می شود وخواهران و برادران در گروه های سنی مختلف از طریق سایت مرکز قرآن و حدیث می توانند در این دوره ها ثبت نام کنند.