به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، مجید نامجو جانشین رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات امروز در دیدار آیت‌الله سعیدی که در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت انجام شد، با بیان اینکه ما در تمام استان‌های ایران و ۴ استان کربلا، نجف، سامرا و کاظمین در عراق ستاد داریم، اظهار کرد: در نجف اشرف صحن فاطمه الزهرا سلام الله علیها را تمام کردیم و فقط بخش اتصال صحن به حرم مانده است.

وی با بیان اینکه در کربلا هم صحن عقیله بنی هاشم با ۱۳۵ هزار متر مربع اسکلتش تمام شده و مشغول نازک کاری هستیم، افزود: صحن امام حسن مجتبی علیه السلام هم در حرم امام حسین علیه السلام به ما واگذار شده و صحن حبیب هم که سمت شمال خیابان شهدا در کربلا است قرار شده که به ما واگذار شود.

جانشین رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات با بیان اینکه ما بودجه امسال را هزار و ۳۰۰ میلیارد بسته‌ایم، گفت: در سال ۱۴۰۰، ۷۲۰ میلیارد بودجه بسته شده بود که برای اولین بار به ۹۲ درصد بودجه مصوب رسیدیم.

وی افزود: تعهد استان قم بر اساس سرانه ۹ میلیارد تومان می شود و بر اساس تعهدی که برای تکمیل صحن امام محمد باقر علیه السلام داده است هم باید ۲۰ میلیارد تومان به ستاد بازسازی عتبات عالیات کمک کند.

نامجو با اشاره به نزدیکی اربعین گفت: ستاد مرکزی اربعین به صورت دائم تشکیل می شود و پیش بینی می شود که امسال بین ۳ تا ۵ میلیون نفر زائر اربعین داشته باشیم که باید مدیریت شوند.

 وی با بیان اینکه مهمترین کار دولت جدید برداشتن ویزا بوده است، گفت: یکی از مأموریت های ما تأمین اسکان و پذیرایی از زائران است که در این راستا باید موکب ها در عراق و ایران تقویت شوند.