به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها، حجت الاسلام و المسلمین علی نظری منفرد طی سخنانی در مراسم بزرگداشت شهدای مدافع امنیت بعد از نماز عشاء در شبستان امام خمینی(ره) حرم بانوی کرامت اظهار داشت: امام حسن عسکری علیه‌السلام در مدینه متولد شده و دوران امامت کوتاهی داشتند.

وی افزود: خلفای عباسی در تلاس بودند فرزند امام حسن عسکری علیه السلام را شناسایی و به قتل برسانند اما امام حسن عسکری علیه السلام با حساسیت خاصی فقط به اصحاب خاص خودشان از وجود امام زمان علیه‌السلام خبر دادند.

استاد حوزه علمیه خاطر نشان کرد: امام حسن عسکری علیه‌السلام در روزهای آخر عمرشان وصیت و حدیثی خطاب به شیعیان و پیروان خود ارائه نموده اند که بسیار اهمیت دارد.

نظری منفرد تاکید کرد: حضرت در ابتدای کلام نورانی خطاب به شیعیان می‌فرماید من شما را به تقوا وصیت می کنم که نوع این وصیت یک وصیت اعتقادی بر اساس ارزش‌های دینی از سوی امام حسن عسکری علیه‌السلام خطاب به شیعیان است.

وی یادآور شد: وقتی انسان نتواند به مقام تسلیم برسد هیچگاه به مقام قرب الهی هم نخواهد رسید چرا که ریسمان محکم الهی تنها راه نجات انسان است و این ریسمان تنها با تسلیم شدن در برابر اوامر الهی به دست می آید.

سخنران حرم بانوی کرامت در ادامه گفت: وصیت امام حسن عسکری علیه‌السلام وصیت به ارزش هایی است که باعث می شود انسان در برابر خداوند تسلیم شود و در نهایت اهل نجات خواهد شد.

وی اظهار کرد: حقیقت تقوا این است که انسان از محرمات دوری جوید و واجبات را به درستی انجام بدهد.

نظری منفرد تاکید کرد: دومین و سومین نکته ای که حضرت در کلام نورانی خودشان به شیعیان وصیت می کند ورع در دین و راستگویی در کلام است.

استاد حوزه علمیه خاطر نشان کرد: افرادی که زبانشان به دروغگویی عادت کرده باشد حتی در باطن خود نیز هیچگاه آرامش ندارند.

وی افزود: چهارمین توصیه حضرت در این وصیت نورانی، امانتداری و ادای امانت به صاحبان است حتی اگر صاحبان امانت انسان‌های بد باشند.

نظری منفرد اظهار داشت: خیانت در امانت مصداق بارز منکر است و امانت هم فقط امانت مالی نیست بلکه گاهی امانت اسرار یک شخص است.

وی تاکید کرد: پنجمین توصیه حضرت خطاب به شیعیان، عبادت و سجده های طولانی است چرا که نزدیک ترین حالت انسان به خداوند در حالت سجده است.

سخنران حرم بانوی کرامت یادآور شد: توصیه ششم حضرت خطاب به شیعیان، همسایه داری و حسن خلق با همسایگان است.

وی افزود: اگر امروزه بتوانیم معارف اصلی دین را به دنیا عرضه کنیم قطعا خردمندان دنیا آن را می پذیرند.

نظری منفرد تاکید کرد: شیعه حقیقی کسی است که خصوصیات فوق الذکر را داشته باشد و اگر کسی بخواهد رضایت امام زمان علیه‌السلام را کسب کند باید این خصوصیات را داشته باشد.

وی در پایان گفت: امام زمان علیه‌السلام از کسانی که ارزش های دینی و اخلاقی را رعایت نمی کنند راضی نیست.

استاد حوزه علمیه خاطر نشان کرد: شیعیان باید زینت اهل‌بیت(ع) باشند نه اینکه با رفتار و کردار خود مایه ننگ و آبرو ریزی باشند.

وی افزود: اگر یک انسان عاقلی به مطالب امام حسن عسکری علیه‌السلام دقت کند مجذوب خاندان اهل بیت(ع) خواهد شد چرا که اهل بیت(ع) همانند کشتی حضرت نوح هستند که هر کسی دست به دامن آن ها شود اهل نجات خواهد شد.

نظری منفرد یادآورشد: وقتی انسان دین خود را با یک اصول دریافت کند ثابت قدم خواهد ماند.