به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حیدری کاشانی، شب گذشته در محفل معارفی حرم مطهر بانوی کرامت در شبستان امام خمینی(ره)، ضمن اشاره به فرازهایی از آیه شریفه « بَقِيَّتُ اللَّهِ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ مُؤْمِنِينَ»، این آیه ۸۶ سوره هود را یکی از محوری‌ترین آیات مرتبط با موضوع امامت، ولایت و مهدویت توصیف نمود و اظهار داشت: آغاز سلوک مهدوی جهانیان و برپایی دولت کریمه مهدوی در لحظه ظهور با همین آیه شریفه خواهد بود و تمام مردم جهان ندا امام زمان(عج) را خواهند شنید.

سخنران محفل معارفی حرم مطهر سلوک مهدی را سلوک قرآنی و بقیه‌اللهی دانست و بابیان این‌که بر اساس روایات اسلامی رایج ترین، مشهورترین و پرتکرارترین لقب امام عصر(عج) در عصر ظهور، بقیه‌الله خواهد بود، اظهار داشت: تمام انبیاء و امامان معصوم علیهم‌السلام بقیه‌الله و ذخیره و برگزیدگان ذات اقدس الهی هستند.

وی در ادامه ضمن اشاره به نام‌گذاری‌های خاندان اهل‌بیت علیهم‌السلام، بابیان این‌که تمام نام‌گذاری‌های خاندان عصمت و طهارت علیهم‌السلام پیام قرانی دارد، به اسامی و القاب حضرت نجمه مادر امام رضا علیه‌السلام اشاره نمود و ابراز داشت: بانوان در خانواده بهشتی و اهل‌بیتی، نجمه گونه نورانی و متصل به ذخایر نور امامت و ولایت، همچون سلامه بی‌عیب و بی‌گزند، سکینه آرام و آرامش‌بخش، همچون خیزران در فراز و نشیب‌های زندگی در عین صلابت منعطف و غیر شکننده و نیز تکتم سرچشمه زلال خیروبرکت هستند.

سخنران حرم مطهر بانوی کرامت نذر بر مقام مادران ائمه اطهار علیهم‌السلام را یکی از سریع‌ترین و میانبرترین راه‌های جلب عنایت و توجه ائمه اطهار علیه‌السلام دانست و ابراز داشت: هرکسی به مادران ائمه علیهم‌السلام عرض خدمت، عنایت و محبت کند، به سریع‌ترین راه عنایت ائمه اطهار علیه‌السلام را جلب خواهد نمود.

این استاد حوزه ضمن انتقاد از دانش پایین ما و فرزندان سرزمینمان نسبت به مادران اهل‌بیت علیهم‌السلام، با اشاره به این‌که مادران ائمه علیهم‌السلام حق مادری بر تمام امت اسلام، بالخصوص محبان اهل‌بیت علیهم‌السلام دارند، اظهار داشت: بر اساس مستندات تاریخی، به ترتیب مادر امام کاظم و امام رضا علیهماالسلام و امام زمان(عج) از منطقه اسپانیا، فرانسه و ایتالیای کنونی بودند؛ این سه بانوی بزرگوار از مهد مسیحیت جهان بوده، رمز پیوند عاطفی جهان اسلام و مسیحیت در آخرالزمان، برای یاری آخرین ذخیره الهی خواهند بود.

وی به رابطه حضرت نجمه خاتون و حمیده اشاره و ایشان را الگوی متعالی و اسوه بسیار عالی قرانی و اهل‌بیتی در رابطه با عروس و مادر شوهری دانست و ابراز داشت: امام کاظم علیه‌السلام هنگام تولد امام رضا علیه‌السلام، خطاب به نجمه خاتون، امام(ع) را کرامت ویژه خدایی و بقیه‌الله ذخیره الهی بر روی زمین ذکر می‌کنند. کلام، مرام، روش‌، منش‌ و نگرش امام علیه‌السلام، بقیه‌الله و پر خیروبرکت است.

حیدری کاشانی بر اهمیت بهره‌مندی و الگو گیری از سیره عملی اهل‌بیت علیهم‌السلام تصریح و به جایگاه زیارت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها در نگاه ائمه اطهار علیهم‌السلام اشاره نمود و یادآور شد: خیرات وجودی ائمه اطهار علیهم‌السلام، دنیا و آخرت ما را در پناه امر الهی قرار می‌دهد؛ به‌واسطه زیارت مضجع شریف معصومین علیهم‌السلام، انسان بهشتی شده، از آتش قهر الهی نجات می‌یابد.

وی ضمن تبیین فرازهایی از آیات الهی، السابقون السابقون را پیشتازان یکی شدن با ساحت ولایت و امامت و بقیه‌اللهی شدن توصیف نمود و اظهار داشت: السابقون السابقون مقربان درگاه الهی بوده، به بهشت امامت و ولایت راه پیدا می‌کنند.

سخنران محفل معارفی حرم مطهر انقلاب اسلامی را تنها جلوه‌ای از برکات حوزه‌های علمیه و برگرفته از برکات وجودی فاطمه معصومه سلام‌الله علیها دانست و اذعان داشت: امام خمینی(ره)، مکتب تشیع و فرهنگ قران، عترت و اهل‌بیت علیهم‌السلام را در ایران اسلامی صاحب‌خانه نمودند.

وی به ثمرات انقلاب اسلامی اشاره و با تأکید بر این‌که تمام دعوت امامین انقلاب به الله و بقیه‌الله است، خاطرنشان ساخت: امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری مهدوی ترین و بقیه‌اللهی ترین رهبران عصر غیبت کبرا هستند.

حیدری کاشانی انقلاب اسلامی را آغاز انقلاب جهانی اسلام به پرچم‌داری صاحب‌الزمان(عج) دانست و یادآور شد: امام خمینی(ره) می‌فرمایند؛ اگر مسئولان جمهوری اسلامی از زمینه‌سازی برای ظهور امام زمان(عج) لحظه‌ای غفلت کنند، خائن و خطرساز خواهند بود، اگرچه اهل خدمت باشند.

وی بقیه‌اللهی شدن را توصیه‌ای قرآنی و الهی دانست و اذعان داشت: انسان بقیه‌اللهی همواره در مسیر زمینه‌سازی ظهور منجی عالم بشریت گام برمی‌دارد؛ وجود رهبر بقیه‌اللهی، افتخار و اعتبار و نقطه امید ما در میان تمام فرار و نشیب‌های اقتصادی و غیراقتصادی است که سکان‌داری جهانی زمینه‌سازی برای ظهور بقیه‌الله را فراهم می‌کنند.

سخنران حرم مطهر بانوی کرامت گام دوم انقلاب اسلامی را گام رسیدن به آستان ولایت شامخ دولت حق دولت مهدوی توصیف نمود و خاطرنشان ساخت: باید تلاش کنیم تا در هر پست و جایگاهی که قرار داریم، سرباز صاحب‌الزمان(عج) باشیم.

حیدری کاشانی در بخش پایانی سخنان خود فراز و نشیب‌ها و سختی‌های دوران آخرالزمان را موردتوجه قرارداد و تصریح کرد: باید دعا کنیم تا توفیق یابیم تا ثبات قدم و با بصیرت روزافزون در عرصه خدمت به دین الهی و زمینه‌سازی ظهور صاحب‌الزمان(عج) گام‌های استواری برداریم.