به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها، آیت‌الله سید محمدمهدی میرباقری در محفل معارفی شام میلاد کریمه اهل بیت(س) در حرم مطهر ایشان، ضمن اشاره به نکاتی دررابطه‌با هجرت حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها به قم، با بیان این که جایگاه مکان‌ها، همچون زمان‌ها با یکدیگر متفاوت هستند، اظهار داشت: خداوند متعال برای برخی از زمان‌ها که شب قدر ممتازترین آنهاست، ویژگی‌ها و امتیازاتی قرار داده است.

 وی با بیان این که در تبیین تفاوت مکان‌ها باید گفت که هیچ جا کعبه، کربلا و مسجد کوفه نمی‌شود، خاطرنشان کرد: انسان برای درک والاترین فضیلت‌ها، باید خود را به مکان‌های مقدس برساند؛ بر اساس روایات اسلامی، سلام بر سیدالشهدا علیه‌السلام ثواب یک حج مقبول را دارد و اگر جوانی از سر محبت به چهره پدر و مادرش بنگرد، ثواب یک حج به او خواهند داد.

 آیت‌الله میرباقری بر اهمیت زیارت مضجع شریف حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها اشاره نمود و با بیان این که در حرم حضرت رزق‌های فراوانی تقسیم می‌گردد، خاطرنشان کرد: زیارت با معرفت حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها بهشت را بر انسان واجب می‌سازد.

 وی با بیان این که امام صادق علیه السلام حرم حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها را حرم اهل بیت علیهم السلام ذکر نموده می‌فرمایند، به شفاعت فاطمه معصومه سلام‌الله‌علیها شیعیان وارد بهشت می‌شوند، خاطرنشان کرد: حرم حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها محور حرم اهل‌بیت علیهم‌السلام بوده، هرکسی وارد این حرم گردد، رزق‌های فراوانی را درک خواهد نمود.

 سخنران محفل معارفی حرم مطهر در ادامه به فرازهایی از زیارت‌نامه حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها اشاره نمود و ابراز داشت: سرور، فرج و شفاعت از بارزترین رزق‌هایی است که در حرم حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها اعطا می‌شود.

 آیت الله میرباقری با تأکید بر این که اهل بیت علیهم السلام چراغ هدایت هستند که امت را از وادی دنیا که مملو از شیاطین است، به سلامت عبور می‌دهند، خاطرنشان کرد: خداوند متعال هدایت امت خود را در دستان کسی قرار می‌دهد، که در وادی عبودیت و بندگی به والاترین درجات دست یافته باشند؛ تا بتوانند امت را از دست شیاطین و طواغیت عالم عبور دهد.

 وی با تأکید بر اینکه هدایت بار آسانی نیست و هرکسی نمی‌تواند آن را به سلامت انجام دهد، خاطرنشان کرد: هادیان الی الله عاملان به قرار با ذات اقدس الهی هستند؛ پیامبران و ائمه اطهار علیهم السلام شاهدان امت‌ها هستند، این که در برخی از ادعیه آمده، خدایا من همه ملائکه و انبیا را شاهد می‌گیرم، نشان دهنده بینا بودن ایشان در این دنیاست.

 آیت الله میرباقری با بیان این که پیامبر اعظم در روز قیامت شاهدی بر صحت اعمال تمام انبیای الهی خواهند بود، خاطرنشان کرد: در روز جزا وجود مقدس نبی اکرم که شاهد بر عالم است، به نفع انبیای الهی شهادت می‌دهند که ایشان وظایف خود را درست انجام داده‌اند.

 وی با تأکید بر این که کسی که ولی خداست و می‌خواهد امت را به خدا برساند باید از دنیا عبور کرده باشد، اظهار داشت: ذات اقدس الهی از تمام انبیا و اوصیای الهی عهد گرفته است؛ حتی از سید الشهدا علیه السلام عهد عاشورا را گرفتند و ایشان نیز در انجام وظایفش خون دل خوردند تا دست ما را بگیرند.

 سخنران حرم مطهر بانوی کرامت با اشاره به این که کسانی که در این عالم با انبیای الهی همراه می‌شوند، یک دست نیستند، یادآور شد: نبی خدا دست امت و همراهانش را می‌گیرد و پاک و تطهیرشان می‌کنند، تا تک تک امت را موحد سازند.

 وی با تاکید بر این که تعلیم دادن حقیقت توحید حرکت پا به پای امت کار آسانی نیست، ابراز داشت: تمام کم و کاستی آنهایی که با انبیای الهی همراه شدند، با شفاعت برطرف می‌گردد؛ کسی که با نبی همراه شود رفته رفته عیوبش مرتفع و مسیر تزکیه و تطهیر نفس پیش می‌گیرد.

 آیت‌الله میرباقری با بیان این که انسان بدون برطرف کردن کم و کسری‌ها نمی‌تواند وارد بهشت شود، خاطرنشان کرد: کسب شفاعت نیازمند زحمت است؛ چرا که شفاعت شکل گیری صحنه‌هایی برای تطهیر انسان است؛ مؤمنانی که می‌خواهند وارد بهشت شوند، در ابتدا در وادی شفاعت شستشو شده، صفات رذیله ای که همراه دارند برطرف می‌شود.