به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها، خانم دریاباری امروز در مراسم جشن بزرگ« برای مادرم» که در شبستان حضرت زهرا سلام الله علیها آستان مقدس بانوی کرامت برگزار شد؛ با بیان اینکه خداوند در حدیث کساء دلیل خلقت عالم هستی و تمامی کائنات را مَحبت اهل بیت علیه‌السلام عنوان می کند، اظهار کرد: وقتی خداوند در این حدیث ناب می‌خواهد اهل بیت علیه‌السلام را به اهل آسمان، زمین و افلاکیان معرفی کند، می فرماید«کسانی که در زیر کساء قرار دارند فاطمه و پدرش حضرت رسول صلی الله علیه و آله، فاطمه و همسرش امام علی علیه السلام، فاطمه و پسرانش امام حسن و امام حسین علیه السلام» هستند.

کارشناس معارفی آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله عیلها تصریح کرد: این حدیث به خوبی معرف جایگاه، مقام و منزلت حضرت زهرا سلام الله علیها به عنوان یک بانو است و اسلام با فاطمه زهرا سلام الله علیها به اهل آسمان و زمین معرفی می شود.

وی با تأکید بر اینکه چنین مقام و منزلتی برای زن تنها در اندیشه شیعه وجود دارد، افزود: متأسفانه در دیگر ادیان تحریف شده نه تنها مقام و منزلت زن نادیده گرفته می‌شود؛ بلکه زن مترداف و همسان با شیطان است.

دریاباری با اشاره به اینکه مجاهدت زن خوب همسرداری، فرزند پروری و فرزند آوری و به عبارت دقیق‌تر خدمت به خانواده است، گفت: برخلاف هجمه های دشمنان اسلام که ارزش زن به انجام کارهای سخت بیرون از خانه، اختلاط با مردان نامحرم و انجام فعالیت‌های همسان با مردان است، در اسلام شخصیت زن در خانه پرورده می شود.

وی تصریح کرد: در عالم هستی شخصیتی به عظمت و مقام حضرت زهرا سلام الله علیها وجود ندارد و شخصیتی به این عظمت قابل تصور نیست؛ اما زمانی که رسول خدا صلی الله علیه و آله امور خانه ر ا به حضرت زهرا سلام الله علیها سپردند ایشان بسیار خشنود شدند.

استاد حوزه علمیه خواهران ادامه داد: حضرت زهرا سلام الله عیلها با وجود شخصیت بی بدیل هرگز به رسول خدا صلی الله علیه و آله اعتراض نکردند که چرا با این شخصیت امور خانه و فرزند پروری را به من سپرده اید و این بانوی عظیم الشان از اینکه مجبور به اختلاط با مردان نامحرمان نبودند از این تقسیم کار رضایت زیادی داشتند.

دریاباری با اشاره به اینکه شخصیت زن در خانه پروده می شود، گفت: حضرت زهرا سلام الله با وجود اینکه زندگی کوتاهی داشتند در مدت ۱۰ سال زندگی با امیرالمومنین امام علی علیه‌السلام مجاهدت زیادی داشتند و چهار فرزند را به دنیا آورده و به بهترین شکل پرورش دادند.

وی افزود: فرزند آوری و پرورش فرزندان کار دشواری است؛ اما بانو حضرت زهرا سلام الله علیها با وجود اینکه اختلاف سنی فرزندانشان کم بود، شیردهی و تربیت فرزندان خود را به تنهایی انجام دادند و در این زمینه از کس دیگری کمک نگرفته اند که این امر نشان دهنده شان و ثواب عظیم شیردهی و تربیت فرزندان برای مادران است.

استاد حوزه علمیه خواهران با تأکید براین که در دوران دفاع مقدس رزمندگان اسلام در جبهه سخت ترین مشکلات و دشواری ها را تحمل کردند؛ اما فرمان امام خمینی(ره) را به عنوان نایب امام زمان به بهترین شکل به انجام رساندند، تصریح کرد: خواسته امروز امام خامنه ای از بانوان جوان فرزند آوری است و بانوان جوان باید با وجود دشواری در این راه مجاهدت کنند تا به بهترین شکل ممکن فرمان ولی امر مسلمین را اطاعت کنند.

دریاباری فرزندآوری، فرزند پروری و احترام به همسر را مهم ترین مجاهدت بانوان امروز عنوان کرد، گفت: با مجاهدت بانوان مسلمان در خانه و خانواده تمام مشکلات برطرف خواهد شد و هجمه های دشمنان با وجود مجاهدت بانوان در خانه و خانواده ناکارآمد می شود.

وی با تأکید براینکه حضرت زهرا سلام الله علیها نه تنها در خانه مجاهدت کردند و برای امام زمان خویش یاوران شایسته تربیت کردند، یادآور شد: حضرت زهرا سلام الله علیها با یاری امام علی علیه‌السلام تمام توطئه های شیطان و کارگزاران شیطان را در تاریخ بشریت با مجاهدت خویش نابود کردند و امروز رسالت بانوان فاطمی این است که فاطمه وار با فرزندآوری، فرزند پروری اسلامی و همسرداری شایسته نقشه های غرب را برای از بین بردن کانون خانه و خانواده در جامعه ناکارآمد کنند و این رسالت خطیر و مهم جز با مجاهدت بانوان فاطمی ممکن نیست.