به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها، آیت الله سیدمحمد سعیدی در دیدار با حجت الاسلام مهدی سهرابی رئیس ستاد استهلال قم و اعضای این ستاد که پیش از ظهر امروز در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت انجام شد، اظهار کرد: ماه شعبان ماه شادی اهل بیت علیهم السلام است و هیچ شهادتی از اهل بیت در این ماه اتفاق نیفتاده است.

وی با بیان اینکه شادی ماه شعبان مدخلی برای ورود به ماه مبارک رمضان است، گفت: امام کاظم علیه السلام در روایتی فرمودند ساعات خود را تقسیم کنید و یک ساعت برای لذت های حلال قرار دهید زیرا با این ساعت برای کارهای دیگر آمادگی پیدا می کنید.

تولیت حرم مطهر بانوی کرامت با تأکید بر اینکه شادی و نشاط در اسلام هدفمند است، افزود: ما در اسلام شادی بدون هدف نداریم زیرا طنز فی نفسه مطلوب نیست بلکه مزاح و و شادی در اسلام برای آمادگی انسان برای استفاده بهتر از فرصت ها است.

وی با بیان اینکه تبیین استهلال برای مردم ضروری است، گفت: مردم باید با منشأ اختلاف فقها در مبانی فقهی در مورد استهلال هلال ماه آشنا شوند تا نسبت به کار ارزشمند و سودمند استهلال آگاهی پیدا کنند.

گفتنی است در پایان این دیدار از اعضای ستاد استهلال قم با اهدای لوحی از سوی رئیس این ستاد توسط آیت الله سعیدی تقدیر به عمل آمد.