به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها، سردار سیدمحمد شاهچراغی شب گذشته در همایش ائمه جماعت، هیئت امنا و پایگاه های بسیج استان قم که با حضور آیت الله سعیدی در مسجد مقدس جمکران برگزار شد، با اشاره به نقش و جایگاه مساجد در تقابل و مواجهه با تهاجم فرهنگی تمام عیار دشمنان اسلام اظهار داشت: تجربه دیدارهای مردمی در مساجد نشان می دهد که هرکجا مسجد پایه و معیار تجمع های انسانی باشد جامع ترین الگوهای محبت و کمال انسانی در مدیریت امور شکل می گیرد.

فرمانده سپاه علی بن ابی طالب استان قم با تصریح بر این که مسجد پایگاه تجمع جوانان مخلص و آینده سازان جامعه اسلامی است، ابراز داشت:  اگر مسجد و کارکردهای الهی مسجد معیار کارکردهای مسجد باشد، مسلما محل تجمع جوانان خواهد بود.

وی ادامه داد: پایگاه بسیج مساجد نقش حیاتی در احیا و توسعه مساجد از سطح فعلی دارد؛ بر این مدار فرماندهان نواحی و پایگاه ها باید برای چنین ارزش هایی برنامه های مدون و مستمر داشته باشند.

شاه چراغی در ادامه به اهمیت و جایگاه بسیج در حفظ و نشر تعالیم و آرمان های انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: بسیج آموزه ای حیاتی است که از سوی امام راحل به امت آموخته شد و از سوی رهبر معظم انقلاب به درستی تبیین و ادامه پیدا کرد. این نیروی مخلص حقیقتی است که در قالب یک منظومه الهی انسانی به تحقق برخی از اهداف اسلامی انقلاب منتج شود.

فرمانده سپاه قم با تأکید بر این که بخش عمده ای  از مسائل اجتماعی با تکیه بر کارکردهای پایگاه های بسیج قابل تحلیل و ترفیع است، گفت: پایگاه بسیج بر محور مسجد و هدایت ائمه جماعت می تواند کارکردهای فراموش شده مسجد را احیا کند.

شاه چراغی در ادامه رسیدگی به امور عامه مردم بر اساس شأن و منزلت اجتماعی آنان را فقط بر بستر و محور مسجد ممکن دانست و گفت:  مردم با مسجد محوری می توانند به معضلات حاد فردی و اجتماعی خود پایان دهند.