به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حبیب‌الله فرحزاد طی سخنانی در شب نیمه شعبان در حرم بانوی کرامت اظهار داشت: طبق فرموده رسول گرامی اسلام ماه شعبان ماه شفاعت است چون نبی خدا در روز قیامت شفاعت می‌کنند از کسانیکه در این ماه ذکر شریف صلوات را بر زبان جاری سازند.

وی افزود: نیمه ماه شعبان مصادف با ولادت منجی عالم بشریت است و منهای ولادت و جشن میلاد نیمه شعبان، یک شرافت و فضیلت خاصی ازنظر زمانی دارد و با میلاد امام زمان(عج) را نورعلی نور شده و به فضیلت این شب افزوده‌شده است.

استاد حوزه علمیه خاطرنشان کرد: طبق روایات بعد از شب قدر شب نیمه شعبان از تمامی شب‌های سال افضل است چون شب نیمه شعبان در حقیقت قائم‌مقام شب قدر بوده و دارای فضیلت خاصی است و در این شب دعا، نیایش، سجده  و احیای امشب بسیار مورد تأکید و توصیه قرارگرفته است.

فرحزاد تأکید کرد: متأسفانه فرهنگ احیای شب نیمه شعبان همانند شب‌های قدر در جامعه نهادینه نشده است درحالی‌که احیای امشب بسیار ثواب دارد.

وی یادآور شد: امام باقر علیه‌السلام می‌فرماید خداوند در شب نیمه شعبان فضل خود را شامل حال انسان‌ها خواهد کرد و گناهان انسان‌ها را مورد غفران قرار خواهد داد و خداوند سوگند یادکرده هیچ ندایی در این شب بدون اجابت نخواهد ماند.

سخنران حرم بانوی کرامت افزود: یکی از شرافت‌ها و فضیلت‌های این شب عزیز به منجی عالم بشریت تعلق دارد و تمامی انبیاء الهی منتظر قدوم مبارک حضرت بوده تا دنیا پر از عدل و داد شود.

وی خاطرنشان کرد: بیش از ۱۰۰ آیه در قرآن کریم در خصوص امام زمان (عج) تأویل و تفسیر شده است و بسیاری از وعده‌های الهی در قرآن کریم با ظهور حضرت تحقق پیدا خواهد کرد.

فرحزاد تأکید کرد: «جاء الحق و زهق الباطل» مصداق بارز وجود امام زمان(عج) است و با آمدن و ظهور حضرت تمامی باطل‌های دنیا نابود خواهد شد.

استاد حوزه علمیه در ادامه گفت: در زمان ظهور امام زمان(عج) تمامی باطل‌های از بین خواهند رفت و دنیا از عدل و داد پر خواهد شد.

وی افزود: طبق روایت اگر کسی از دنیا برود و امام زمان خود را نشناسد به مرگ جاهلیت از دنیا رفته و معنایش این است که شخص بی‌دین و لامذهب از دنیا رفته است چون تمامی اعمال انسان به‌واسطه برکت حجت خدا پذیرفته می‌شود و عدم شناخت حجت خدا در حقیقت عدم شناخت خداوند است.

فرحزاد یادآور شد: همان‌طور که بدن انسان با اکسیژن و آب حیات زنده است  روح و جان انسان نیز به یک حجت خدا نیاز دارد تا به حیات معنوی ادامه بدهد که در صورت جدایی از حجت خدا روح و جان انسان به مرده تبدیل خواهد شد.