به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها، آموزش مباحث اعتقادی دین اسلام به کودکان یکی از سخت‌ترین و دشوارترین فعالیت‌های آموزشی است؛ زیرا کودکان با توجه به شرایط سنی خاص خود درک درستی از مفاهیمی مانند خدا، قیامت، معاد، توحید، نبوت و امامت ندارند و از آنجایی که این مباحث تا حد زیادی نیازمند درک انتزاعی قوی است تبادل این مباحث به ذهن کودکان کار دشواری است؛ اما از آنجایی که مباحث اعتقادی پایه و اساس دین محسوب می‌شوند آموزش این مفاهیم به کودکان به ویژه دختران تازه مکلف از اهمیت زیادی برخوردار است.

امور فرهنگی خواهران آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها در راستای آموزش مفاهیم اعتقادی به دختران تازه مکلف اقدام به تولید فتوکلیپ‌های «شاپرک دانایی» کرده است.

« شاپرک دانایی» مجموعه‌ای صوتی است که به همت کارشناسان رواق کودک و نوجوان آستان مقدس بانوی کرامت با محوریت داستان و قصه گویی برگرفته از کتاب شصت پرسش اعتقادی سید رضا طباطبایی تولید شده و در قالب این فتوکلیپ‌ها مباحث اعتقادی به دختران نومکلف آموزش داده می‌شود.

کتاب توحید مفضل از دیگر منابعی است که برای تهیه فتوکلیپ‌های «شاپرک دانایی» مورد استفاده قرار می‌گیرد.

گویندگی مجموعه فتوکلیپ‌های «شاپرک دانایی» را بانوان نظری، پناهی و چاووشی انجام داده‌اند و تهیه کنندگی این مجموعه رسانه‌ای را خانم صمیمی بر عهده دارد.

مجموعه فتوکلیپ‌های «شاپرک دانایی» به صورت هفتگی در کانال مجازی « شده‌ام ۹ ساله» به آدرس اینترنتی shodeam9saleh@ بارگذاری می‌شود و تا به امروز به صورت ویژه مورد استقبال مخاطبان قرار گرفته است.

لازم به ذکر است، این محتواهای رسانه‌ای در کانال « شده‌ام ۹ ساله» در بستر شاد نیز برای دختران دانش آموز نومکلف منعکس می‌شود.