به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، حجت‌الاسلام والمسلمین ولی‌الله لونی الیگودرزی جمعه شب در محفل معارفی حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) با بیان اینکه بسیج یعنی اراده مردم که مبتنی بر باور و مکتب توحیدی است، اظهار کرد: بسیج از ارزش‌های دینی دفاع مقدس و برای تحقق آن‌ها تلاش می‌کند.

وی با اشاره به جمله ماندگار رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر اینکه بسیجی واقعی امام علی(ع) هستند، گفت: ما یک تعریف سیاسی و اجتماعی رایج به معنای امروز نمی‌توانیم از بسیج داشته باشیم بلکه در مورد بسیج نیازمند یک تعریف فراتر هستیم و آن این تعبیر زیبای رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

استاد حوزه علمیه از آیت‌الله بهجت به‌عنوان یکی از برترین بسیجیان نام برد و گفت: سردار سلیمانی‌ها، فخزی‌زاده‌ها و شهید حججی‌ها هم از جمله شهدا هستند که در عرصه‌ای به دنبال نقش‌آفرینی هستند.

وی با تاکید بر اینکه زندگی یک بسیجی بستر سیر و سلوک معنوی اوست، تصریح کرد: بسیج یک مفهوم و نماد است که از معارف دینی ما گرفته می‌شود و بسیجی زمانی که وارد عرصه علم و دانش می‌شود باید قدرت تفکر خود را فعال کند تا بتواند زایش دانش داشته باشد و در این مسیر همه کارهایش توحیدی و تکلیف‌مدار می‌شود و دستگیری از جامعه را دنبال می‌کند.

لونی الیگودرزی با بیان اینکه با داشتن نگاه بسیجی‌محور در خانواده مشکلات خانوادگی رفع می‌شود، عنوان کرد: بسیجی در مسیر رضای خداوند متعال گام برمی‌دارد و در این مسیر اگر در خانواده با بدرفتاری یا مشکلی روبرو شد نسبت به آن مشکل نگاه معنوی خواهد داشت و بر رفع مشکل موفق خواهد شد.

وی ادامه داد: زن‌های شهدایی همانند ابراهیم همت بسیجی بودند و با حمایت‌های آن‌ها همت‌ها به اوج رسیدند؛ این بانوان فرمان الهی را مورد نظر قرار می‌دادند و با این نگاه نه تنها نسبت به جبهه رفتن همسر خود اعتراضی نداشتند بلکه از آن استقبال هم می‌کردند.

لونی الیگودرزی با تاکید بر اینکه بسیجی جان، مال و آبرو خود را با خداوند معامله می‌کند، عنوان کرد: ما یک ابزار نیستیم که فقط اثرپذیر باشیم بلکه خالق مخلوقات و پیرو اسلام به‌عنوان برترین دین هستیم به همین علت باید با الگوبرداری از پیامبر اسلام(ص)، حضرت علی علیه‌السلام و امام حسین علیه‌السلام به دنبال تاثیرگذاری حتی در سخت‌ترین شرایط باشیم و از کنار اتفاقات بی‌تفاوت گذر نکنیم.

وی با بیان اینکه خانواده‌ها با روحیه بسیجی می‌توانند بر مشکلات غلبه کنند، گفت: بسیجیان باید شیوه ارتباط حضرت علی علیه‌السلام با حضرت زهرا سلام‌الله علیها را الگوی خود قرار دهند.